Afrykarium

 
 

Afrykarium, mieszczące się na terenie wrocławskiego ZOO, to jedyne oceanarium na świecie, poświęcone wyłącznie jednemu kontynentowi, w tym wypadku - jak sama nazwa wskazuje - Afryce. To właśnie tutaj odbywa się niezwykłe, kulinarne wydarzenie, czyli Podwodna Kolacja. Organizowana jest ona w Tunelu Mozambickim, który wypełniony jest 3 milionami litrów wody, a różne morskie stworzenia tworzą niepowtarzalną kompozycję barw i kształtów. Podglądanie afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku to jedna z kilku niecodziennych atrakcji, które czekają na uczestników Podwodnej Kolacji. 

 

Przed jedzeniem, odbywa się ekskluzywne zwiedzanie Afrykarium, na którym obecni są wyłącznie uczestnicy kolacji. Zgodnie z koncepcją tego miejsca, zostało ono podzielone na kilka różnych stref, kompletnie się od siebie różniących.

 

1. Spokojne Morze Czerwone

Co to jest?
Ekosystem rafy koralowej w zbiorniku o pojemności miliona litrów wody.
Główni bohaterowie:
60 gatunków pięknych, różnokolorowych rybek; płaszczki; rozgwiazdy.

 

2. Urokliwa Afryka Wschodnia

Co to jest?
Część Afryki, w której możemy spotkać niezwykłe zwierzęta, żyjące w swoich naturalnych środowiskach. Znajdują się tu także dwa akwaria z endemicznymi (czyli występującymi tylko na określonym terytorium) rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Malawi i Tanganiki.
Główni bohaterowie:
Hipopotamy nilowe; dikdiki (najmniejsze antylopy świata); mrówniki (mylone z mrówkojadami); surykatki; mangusty karłowate; endemiczne gatunki ryb.


3. Przezroczysty Kanał Mozambicki

Co to jest?
18-metrowy, akrylowy tunel, w którym odbywa się Podwodna Kolacja. Tutaj znajdują się stoliki dla gości, wokół których pływają niezwykłe stworzenia.
Główni bohaterowie:
Rekiny; płaszczki; wiele gatunków ryb; uśmiechnięty żółw zielony o imieniu Stefan.


4. Zdumiewające Wybrzeże Szkieletów

Co to jest?
Dwa ogromne, zewnętrzne baseny. Żyją tu zwierzęta, które można spotkać na Wybrzeżu Szkieletowym w Namibii - stąd też nazwa tego miejsca.
Główni bohaterowie:
Kotiki afrykańskie (mylone z fokami); pingwiny przylądowe (inaczej zwane tońce); mureny, meduzy.


5. Tajemnicza Dżungla nad rzeką Kongo

Co to jest?
Ciepła, egzotyczna i lekko tajemnicza strefa, w której wspólnie mieszkają mięsożercy i roślinożercy. Lepiej się tu nie zgubić!
Główni bohaterowie:
Krokodyle; manaty (ssaki, o których mówi się syreny); wiele gatunków pstrokatych i kolorowych ptaków.

 

Podczas zwiedzania Afrykarium będziecie oprowadzani przez doświadczonych Przewodników wrocławskiego ZOO.

Kontakt

Adres: ZOO, ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Polityka prywatności